Buďte zdrávi!
Všichni jste srdečně zváni na pátý ročník LARPU Rudého Řečiště s názvem "Osadníci", který se tento rok uskuteční v prostorách zámku v Červené Řečici.

Akce pak proběhne 19.-21.7. 2013
s předpokládanou výší startovného 250Kč na hlavu.

Typově hra spadá do kategorie světa-družinovky, přičemž důraz bude kladen opět především na herecké schopnosti hráčů. S tím úzce souvisí rovněž náš již ozkoušený "bezživotový" systém, dodávající průběhu akce větší reálnost a možnost co nejméně vypadávat z role. Příběh larpu navazuje volně na předchozí ročník, což rozhodně neznamená znevýhodnění prvohráčů.

Vše se odehraje V jižních čechách poblíž Pelhřimova, přesněji v Červené Řečici, přesněji zde


Galerie místa konání(zámek)

Odkaz na stránky a galerii čtvrtého ročníku.

Odkaz na stránky a galerii třetího ročníku.

Odkaz na stránky a galerii druhého ročníku.

Odkaz na stránky a galerii prvního ročníku.Orientační harmonogram akce
Pátek: odpoledne/večer – příjezd, registrace, kontrola zbraní,
             čtení pravidel, hodnocení kostýmů, oheň, pařba
Sobota: 9:00 – oficiální začátek hry
              cca v jednu v noci následujícího dne stop herního času
Neděle: 9:00 Pokračování ve hře, kolem oběda konec...

Budete spát v prostorách zámku, takže stany protentokrát můžete nechat doma. Co se hodí je spacák a karimatka. Pitná voda, a elektřina jsou zajištěny.
Upozornění- Existuje jistá šance, že na zámku budou v době larpu probíhat opravy. V takovém případě, se larp přesune k chatě a do lesů poblíž původního místa. Doufáme že se tak nestane, ale je fér uvést tuto možnost předem. Cena larpu, se v takovém případě cca o sto korun sníží.

Úvod: Nemnozí, kteří přežili řádění démona a stáli také u jeho skonu, nedokázali dále zůstat v místě smrti svých blízkých. Mezi lidmi se brzy poté začalo proslýchat, že město Emberpolis na sobě nese znamení smrti a je jednou provždy prokleté. Kraj proto rázem zpustl. Všichni opustili své domovy a rozprchli se do okolních měst. Větší část obyvatel se rozhodla odejít co nejdál to půjde aby zapoměli. Zamířili proto do země Šachor, která byla poslední známou a zmapovanou zemí na jihu kontinentu. Zdálo se, že zde budou moci začít nový život, ale v nové zemi následující generaci postihla velmi krutá válka a hladomor. Synové a dcery původních obyvatel se proto rozhodli vrátit do rodiště svých otců a začít opět znovu. Jen oni sami chtěli být od nynějška pány svého osudu. S vírou v novou budoucnost a odhodláním vzít život do vlastních rukou se tak vydali na cestu, ze které však nemusí být návratu...

PRAVIDLA(HTML)(Aktuální verze pravidel)

Příběhy a texty ze světa

Hráči budou od začátku rozděleni do 4 skupin. První tři tvoří poutnící, kteří hledají město svých předků a čtvrtou skupinu představují banditi. Skupiny poutníků tvoří lidé různých profesí vybraných tak, aby byli co nejlépe schopní doputovat do své domoviny a obnovit původní prosperitu města. Profese zastoupené v jednotlivých skupinách jsou vypsané dole v listině přihlášených. V každé skupiě jsou 3 strážci a vždy jeden zástupce každé herní profese. Do přihlašovacího formuláře proto prosím vyplňte nejen o jaké povolání máte zájem, ale také k jaké skupině se chcete připojit.(První, Druhá, nebo Třetí). Pokud jsou ve skupině ke které se chcete přihlásit např. už zabráná místa strážců, vyberte si jinou profesi, nebo změňte místo toho skupinu.

Výběr profese není formalita! Profesi budete velkou část hry vykonávat a naší snahou je, aby práce v jejím rámci byly co nejreálnější. Např. dřevorubec bude reálně hledat a sekat dřevo, hrnčíř vyrábět hrnky z hlíny a kuchař vařit. Volte proto takové povolání, ke kterému máte nejblíže a věříte si, že ho zvládnete. Stráže a banditi jsou veskrze povolání bojová. Hráči, kteří si je vyberou si budou moci zvolit jakoukoli zbraň v rámci pravidel. Ostatní povolání zbraně od začátku nemají, ale mohou si je herně sehnat.(přivezte si je s sebou) Každé povolání však dostane do začátku nějaký bonus. Poté co odešlete formulářem přihlášku na akci, budete od nás informováni o podrobnostech týkajících se vaší vybrané profese.

Přihlášení: Na hru se můžete přihlašovat tímto formulářem. Kdyby nastaly z jákéhokoli důvodu komplikace, nebo byste měli pocit že přihláška nedorazila kontaktujte nás na karminovi.orli@gmail.com Případné dotazy či připomínky směřujte tamtéž. Pozor! Zbývá už jen poslední volné místo kuchaře...

Email:
Jméno:
Věk:
Jméno postavy:
Skupina:
profese:
Poznámky/připomínky:
Jedna + Jedna(čísly)

Seznam přihlášených
Přezdívka Postava Skupina
George Hlavní org., CP Organizátorský tým
Macros Hlavní org., CP Organizátorský tým
Mates Hlavní org., CP Organizátorský tým
Bary Hospodský Organizátorský tým
Eva Org., CP Organizátorský tým
Lenka Org, CP Organizátorský tým
Skorch Org., CP Organizátorský tým
Lumbule CP Organizátorský tým
Lenka CP Organizátorský tým
Tod CP Organizátorský tým
Hynek CP Organizátorský tým
Sigfried CP Organizátorský tým
Sorcha CP Organizátorský tým
První skupina
Perníček Stráž První
Eddard Tkanička Stráž První
Reinhard Botička Stráž První
Lena Léčitel První
Bivoj "Topůrko" Dřevorubec První
Hřebík Kovář První
Kuchař První
Jaromír Korbel Hrnčíř První
Ian Rolník První
Konrád Truhlík Truhlář První
Druhá skupina
Voppičák Stráž Druhá
Glandrian Profion Blake Stráž Druhá
Rezervace Stráž Druhá
Holly "Šňup" z kačákovy Lhoty Léčitel Druhá
Prox Dřevorubec Druhá
Hans "Trdlo" Trotl Kovář Druhá
Krevi Kuchař Druhá
Brek Birisn Hrnčíř Druhá
Vidlík Slamák Rolník Druhá
Argo Truhlář Druhá
Třetí skupina
Tyris Stráž Třetí
Berethir Stráž Třetí
Arnald Stráž Třetí
Inari Léčitel Třetí
Eurius Dřevorubec Třetí
Prokop Závada Kovář Třetí
Kalid Kuchař Třetí
Nova Hrnčíř Třetí
Orzo Rolník Třetí
Dante Zručný Truhlář Třetí
Banditi
Prokop Zadubskočil
Filip
MaiB
Raven
Vanesa
Vincek